Iva Hédlová - alternativní terapeutka, mistr reiki

Duše a psychika

PROČ NÁS ČASTO PŘITAHUJÍ NESPRÁVNÍ LIDÉ ?

Ptám se na to pořád dokola: „Proč mě přitahují nesprávní lidé?“ A odpověď je vlastně docela jednoduchá: Protože tu přitažlivost vytváří naše zraněné já.

 
 

MUŽI MILUJÍ SILNÉ ŽENY, DO DOBY, NEŽ Z NICH VYTÁHNOU RANĚNÉHO CHLAPCE

Většinu mužů přitahují silné ženy.  Někdo si na ni troufne jiný jen tak z zpovzdálí kouká a představuje si, jaká je asi v posteli, ale všichni jsou nějakým způsobem vzrušeni. Silná žena jim nedá spát.

 
 

PSYCHOLOGICKÝ TEST PODLE OBRÁZKU : VÁŠ VNITŘNÍ SVĚT

Každý by rád dobře znal vlastní povahu a uměl se na sebe podívat nezaujatýma očima. Dobrým způsobem sebepoznání je psychologický projekční obrázkový test, zachycující všechny zvláštnosti vaší osobnosti.

 
 

MŮJ KAMARÁD HNĚV

Hněv je ohnivý démon, kterého nemáme rádi. Bojíme se ho totiž. Neumíme s ním zacházet. Známe děsivé scény, kdy v někom praskla hráz hněvu, a moc dobře víme, že to není hezké, ani příjemné.

 
 

7 TYPŮ NEGATIVNÍCH LIDÍ, KTERÉ JE TŘEBA IGNOROVAT

Je nejvyšší čas vyškrtnout ze svého života negativní jedince. Zbavíte-li svůj život jejich negativity, uvolňujete v něm místo pro něco nového, kladného a krásného.

 
 

DIAGNOSTIKA NERVOVÉHO SYSTÉMU A PŘETÍŽENÉ PSYCHIKY

Diagnostika nervového systémuDiagnostickou zónu nervového systému na obličeji nenajdeme, je však mnoho znaků, které na přetíženou psychiku a nervový systém ukazují.
 

 
 

INTEGRACE MATEŘSKÉHO ZRANĚNÍ

Mateřské zranění je sada omezujících přesvědčení, které jsme získaly od své matky, které nás podvědomě zraňují, omezují naše sebevyjádření a poškozují vztah k ženství. Mateřské zranění zahrnuje zranění, ke kterému se matky nehlásí.

 
 

NEMOC „ZTRACENÉHO JÁ“

Pokud člověk v dětství získával pozornost a ocenění rodičů téměř výhradně jen v případech, kdy naplňoval jejich očekávání a potřeby,časem začne přetvářet, dokonce nenávidět,své pravé ja a nakonec se sám sobě zcela odcizí. 

 
 

12 PŘÍZNAKŮ, JIMIŽ TĚLO SIGNALIZUJE VNITŘNÍ EMOCIONÁLNÍ PROBLÉMY

Lidské tělo je velmi složitý mechanismus, citlivě reagující nejen na vnější, ale také na vnitřní faktory. Psycholožka Susan Babbelová, jejíž specializací jsou deprese, přišla se zajímavou teorií o signálech, které tělo vysílá.

 
 

DEPRESE MŮŽE POTKAT KAŽDÉHO

Pocit beznaděje, smutku, vyčerpání, nechuť k čemukoli, jen přijít z práce domů, lehnout si a koukat do stěn – kdo z nás by občas tyto pocity nezažil? S oblibou hovoříme o „depce“, ovšem se skutečnou depresí nemají tyto stavy nic společného.

 
 

NOVOROČNÍ PŘÁNÍ PO 10 LETECH

Milí přátelé,
toto je novoroční přání z 31.12.2005, tedy přesně před 10-ti lety + 1 den. Je úsměvné si uvědomit, že to celé do písmene platí stále a letos možná ještě víc ;-)
 

 
 

VZTAHY V NOVÉ ÉŘE

Nová éraV této Nové Éře vztahy podstupují významnou transformaci. Vztahy jsou zdrojem nejhlubších emocí uvnitř vás sahající od obrovské radosti až k nejhlubšímu utrpení. Ve vztazích si můžete uvědomit vnitřní bolest, která je v podstatě mnohem starší než samotný vztah, dokonce starší než je vaše lidská existence. 

 
 

MOCNÁ ILUZE NEDOSTATKU

V poslední době mi přichází inspirace u těch nejobyčejnějších denních činností. Zrovna nedávno jsem vylévala do záchodu zbytky jídla, které ve snaze nám dopřát hojnost navařila moje maminka a které jsem ani při nejlepší vůli nezvládla sníst, takže se zkazilo. Bylo mi to samozřejmě líto, ale nedalo se jinak.

 
 

VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ, PSYCHIATŘI JÁSEJTE!

Je stříbrná neděle, pokračuje hektický předvánoční čas, psychiatrům se plní ordinace a u nás doma se taky peče, taky smejčí, taky luxuje, v šuplíku se hledají cd s koledami. Kéž bych mohla napsat: ono se to samo upeče, uklidí, nejlépe i vyparádí. Dospěla jsem už do fáze, že se na vánoce přestávám těšit.

 
 

NEUMÍM ODPOČÍVAT

Velmi pravděpodobně je život většiny z nás mnohem lepší, než se nám zdá. Kdybychom se jen trochu víc uvolnili a vnímali, co nám život právě v této chvíli nabízí...

 
 

NÁVYK NA BEZMOC ANEB PROČ JSME NEMOCNÍ A ZÁVISLÍ

Všechny děje v nás i kolem nás, vše, co se děje, je jen kombinací napětí a uvolnění. Stejně jako náš organismus stále a stále pracuje na udržení vnitřní rovnováhy (homeostáze), tak i veškeré stavy vnější, včetně vztahových, stále směřují k rovnováze.

 
 

TROCHU JINÉ DESATERO

Vše, co je nám podsouváno, motivace, pravdy, reklama, je úlomkem originality jednoho z jejich tvůrců. Jeho originality. Ale ty, já, on, ona, všichni jsme originální a jedineční.

 
 

ODPUŠTĚNÍ

OdpuštěníCo to je a proč se s ním zabývat, k čemu je nám dobré? Může nám v něčem pomoci? Co máme odpouštět a jak? Dokážeme odpustit tomu, kdo nám ublížil? Jak poznáme, že máme něco odpouštět? Takové a podobné myšlenky nás mohou u tohoto slova napadnout. 
 

 
 

Objetí jako základní "vakcína"

Objetí je pro mě samotnou přirozeností... když se s někým obejmu, tak vnímám při rozevření svých paží, že otevírám své srdce a nechám do něj vstoupit toho druhého... dovolila jsem si tento převzatý článek doplnit o pár fotografií z mého alba :o)

 
 

TOXICKÉ MYŠLENKY, KTERÉ VÁS BLOKUJÍ OD ŽIVOTNÍHO ŠTĚSTÍ

Naši realitu vytváří každodenní skutky a ty vytváří náš způsob přemýšlení. Každá naše myšlenka v sobě nosí určitou vibraci, která je buď pozitivní nebo negativní. Záleží tedy zcela na nás, jak budeme o životě přemýšlet a jak k jednotlivým životním situacím přistupovat.

 
 
 
Reklama
Obsah tohoto reklamního panelu nesouvisí přímo s publikovaným článkem.
 
nacita se...