Iva Hédlová - alternativní terapeutka, mistr reiki

Kůže, vlasy

KOPŘIVKA - příznaky

Kopřivka, silně svědivá vyrážka, postihuje zejména děti, ale může se objevit u každého alergika. Vyvolávajícím faktorem obvykle bývá potravinová alergie, např. na burské a vlašské ořechy, korýše, jahody a vajíčka. Stejně může zapůsobit i penicilin, acylpyrín a různé léky.

 
 

JEN JEDNA VĚC ÚČINNĚ POMÁHÁ V BOJI PROTI CELULITIDĚ A STRIÍM A FUNGUJE NA 100 %. CHCETE VĚDĚT, CO TO JE ?

Celulitida, nebo chcete-li „pomerančová kůže“, se nás týká. Týká se zřejmě každé jedné ženy a každá s ní bojujeme. V důsledku nezdravého životního stylu mohou mít celulitidu dokonce i adolescenti. Jak se vyhnout celulitidě vám prozradíme v dnešním článku.

 
 

CO JE TO AKNÉ ?

Kůže chrání lidský organismus před vlivy vnějšího prostředí.Vytváří se v ní pocity horka, chladu, doteku, tlaku, tření, bolesti apod., zprostředkované speciálními tělísky a nervovými vlákny pro vnímání jednotlivých pocitů. Společně s potními žlázami reguluje vodní hospodářství a teplotu těla.

 
 

POZOR SLUNCE !

SluncePozor Slunce! Záření UV je nebezpečnější, než se myslelo. Sotva nastalo to vytoužené krásné letní počasí, už se ozývají varovné hlasy. Spálení poškozuje pokožku a zvyšuje riziko rakoviny, připomínají lékaři a úřady.

 
 

DOMÁCÍ DVOUSLOŽKOVÝ GEL PROTI STRIÍM, STAŘECKÝM SKVRNÁM, AKNÉ, SPÁLENINÁM OD SLUNCE A JIZVÁM

Domácí gelPatrně jste již nemálo slyšeli o výhodách gelu z aloe vera či kokosového oleje. V souvislosti s kožními potížemi ale zcela jistě netušíte, jak účinné je spojení obou těchto látek. 

 
 

BYLINKY NA KOŽNÍ NEMOCI A RÁNY

KopřivaKůže je vnějším projevem organismu a ve velké míře zrcadlí jeho celkový stav. Kromě mechanických poškození, jako jsou drobná poranění, popáleniny, zapařeniny, puchýře apod., mají kožní problémy většinou vnitřní příčiny, proto je i vnitřně léčíme.

 
 

JAK SE RYCHLE A PŘÍRODNĚ ZBAVIT KOŽNÍCH VÝRUSTKŮ

kožní výrůstkyMalé nezhoubné výrůstky na kůži jsou často označovány jako bradavičky. I když jsou neškodné, většina z nás je chce odstranit z kosmetických, estetických nebo praktických důvodů a to zejména na krku a v dekoltu, kde jsou nejvíce vidět a překáží řetízkům, podprsenkám nebo plavkám.

 
 

11 VAROVNÝCH SIGNÁLŮ O ZDRAVÍ, KTERÉ VYSÍLAJÍ NAŠE NEHTY

NehtyNemusíte si často podrobne prezerať nechty, no vedeli ste, že dokážu o vašom zdraví toho pomerne veľa prezradiť?
Vaše nechty majú v sebe dokonca zaznamenanú aj históriu aktuálneho zdravotného stavu a rôznych fyziologických problémov. V diagnostike sa používajú už od praveku.

 
 

PŘÍRODNÍ PEELING PRO KRÁSNOU PLEŤ

Cukrový peelingKrásná pleť je snem každé ženy. Ty z nás, které si tento sen plní, patří mezi ty šťastnější. Není však řečeno, že i ženy, kterým nebyla krásná pleť do vínku dána přirozeně, si nemohou stav své pokožky zlepšit... Připravili jsme pro vás proto recepty na přírodní peeling, díky kterému bude vaše pleť krásná, vláčná a svěže vypadající.
 

 
 

Akné

aknéAkné je kožní onemocnění charakteristické zánětem mazových žláz, nejvíce na obličeji, hrudníku a horní části zad. Akné postihuje především mládež (není to ovšem podmínkou) a úzce souvisí s hormonálními změnami. Má svá pravidla : v zimě propuká, na jaře poněkud odeznívá, v létě často úplně mizí - načež se celý cyklus opakuje.

 
 

ROSACEA - RŮŽOVKA

Rosacea (růžovka) je velmi častá dermatóza, která je příbuzná akné (acne rosacea). Dermatózou rozumíme označení nemoci kůže. Jedná se o zánětlivé onemocnění kůže, i když příčiny vzniku růžovky jsou zatím nejasné. Rosacea postihuje obě pohlaví, přičemž ženy jsou postiženy častěji. Nemoc začíná většinou po 30. roce života. Nejvíce nemocných detekujeme ve věkové skupině 40–60 let.

 
 

PLEŤOVÁ JOGURTOVÁ MASKA POMŮŽE

Občas se nám naše pleť zdá matná a bez života a potřebujeme nějaký přípravek, jak ji oživit. Zaručeně pomůže pleťová maska, ale není vždy třeba kupovat ji v obchodě. Stejně dobře si ji můžeme vyrobit z domácích surovin.

 
 

Prevence přenosu plísňových onemocnění a bradavic

Plavání patří k aktivitám, které v sobě spojují nejen příjemné využití volného času, ale navíc jsou zdravé. Zejména u dětí působí pravidelné plavání příznivě na rozvoj pohybového ústrojí. Plavecké bazény s přilehlými prostorami (sprchy, šatny, plochy okolo bazénu) však představují pro návštěvníky také jistá zdravotní rizika. Vedle rizika úrazů zůstává problémem přenos bradavic a plísňového onemocnění nohou.

 
 

ČÍM VLASŮM ŠKODÍME

Naše vlasy jsou každodenně vystavovány nejedné zatěžkávací zkoušce. Používáme příliš agresivní vlasovou kosmetiku, ničíme své vlasy nevhodnými kartáči a hřebeny, vystavujeme je slunci, vysoušíme příliš horkými fény.

 
 

LUPÉNKA (PSORIÁZA)

Psoriáza představuje nadměrnou produkci určitých kožních buněk, která způsobuje skvrny stříbřitých šupinek obvykle se vyskytujících na kolenou, loktech a kůži temene hlavy. Na západě je toto onemocnění dosti běžné, v některých případech může přejít do vážnější a velmi nepříjemné formy, kdy postihuje velké části těla a může být ve spojitosti s chronickými revmatickými poruchami.

 

 

Autor foto: James Heilman, MD

 
 

Lupénka, psoriáza

Toto vleklé onemocnění kůže, při kterém se cyklicky střídají vzplanutí a období klidu, život sice neohrožuje, ale je nepříjemné a někdy i velmi bolestivé. Prevence ani specifické léčení nejsou dosud známé, ale některé potravinové doplňky a léčivé byliny mohou onemocnění (lupénka - psoriáza) pomoci zvládat.


 
 

KRÉMY PROTI SLUNCI JSOU RAKOVINOTVORNÝ CHEMICKÝ KOKTAJL

Sama mám mnohem více než 25 let odpor ke krémům na opalování, protože z nich cítím špatnou energii. Přitom moje maminka zemřela na kožní melanom, což je jeden z nádorů, který má celkem jasnou prognózu… na konci smrt. 

 
 

POHMOŽDĚNINY

HematomyK pohmoždění dochází většinou následkem pádu nebo úderu, který způsobí krvácení do podkožních tkání. Krvácení můžete omezit - tj. zmírnit obtížnost a rozsah pohmožděniny - když na postižené místo na 10 minut přiložíte ( a mírně přitlačíte ) sáček s ledem nebo navlhčenou studenou látku. Bolesti ztiší acylpyrin či paracetamol. Stejně ošetřujte i "monokl" - nic nedejte na lidovou pověru, že pomáhá přiložit na něj syrový řízek, je to ztráta času (i řízku). 

 
 

AKNÉ V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE

Onemocnění začíná v pubertě, v souvislosti se zvýšenou tvorbou androgenů. Jejím důsledkem je zvětšení a zvýšená aktivita mazových žláz.

 
 

ACNE VULGARIS

Acne vulgaris v některém období v určité míře postihuje až 90% adolescentů obou pohlaví a část žen v třetí dekádě života. Bez ohledu na závažnost kožního procesu akné působí na psychiku postižených osob: stává se, že pacient považuje své onemocnění za závažné, zatímco lékař vliv akné na kvalitu pacientova života podceňuje.

 
 
nacita se...